Hogwarts Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Akademisi

Hogwarts'ın Gizemli Sırları Aralanıyor...!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Dawnielle Darcy Vena ~

2 posters
YazarMesaj
Dawnielle D. Vena
Slytherin 1. Sınıf
Slytherin 1. Sınıf
Dawnielle D. Vena

Kadın Mesaj Sayısı : 4
Rp Partneri : İsteyen ?

Kişi sayfası
Büyü Gücü:
Dawnielle Darcy Vena ~ Left_bar_bleue10/10Dawnielle Darcy Vena ~ Empty_bar_bleue  (10/10)
Uçuş Gücü:
Dawnielle Darcy Vena ~ Left_bar_bleue1/1Dawnielle Darcy Vena ~ Empty_bar_bleue  (1/1)

Dawnielle Darcy Vena ~ Empty
MesajKonu: Dawnielle Darcy Vena ~   Dawnielle Darcy Vena ~ EmptyPtsi Ocak 12, 2009 1:24 pm

İsim , Soyisim ~ Dawnielle Darcy Vena
Kişilik ~ Soğuk bir kızdır.Yeni tanıştığı kişilere soğuk davranır genelikle . Tanıdıktan sonra seversiniz onu. Aklına koyduğunu yapar, sevimli bir inadı vardır . Kurnazdır,fakat zekiliği ön planda ilerler. Ve değişken bir karaktere sahip değildir. Fazlalığın bir eksiklik olduğuna inanır. Mükemmeliyetçidir ve her şeyi genelde sorun yapmayı sever. Muggle Doğumlulardan ve Muggle'lardan ölesiye nefret eder. İlk Lanetini onlara deneyecektir. Ravenclaw ve Slytherin binalarını asalet olarak görür. Kimse ona istemediği birşeyi yaptıramaz. Kitapları ve dolayısıyla kitap okumayı çok sever. Yılda okuduğu kitabın sayısı bile tam olarak belli değildir. Aşka inanır, tutkuludur. Kararlılığı ve soğukkanlılığı karakteriyle adeta bütünleşmiş gibidir. Beş saniye içinde, en mantıklı ve en doğru kararı verebilir. Kimseye kolay kolay güvenmez. Ama yakın olabilir. İnsanlarla dalga geçmeye bayılır. İnsanları eleştirmeye, onların kusurlarını bulmaya meyillidir. " Özgür kız " yapısına sahiptir. Bir nedene dayalı hareketlerde bulunmaz. Eleştirilmekten hoşlanır, çünkü kusursuz bir insanı nasıl eleştirebileceklerini merak eder. Kendini beğenmiş, bir yapıya değilde " Olağan Üstü " bir yapıya sahiptir çoğu insanlar için .Tam bir Anti-Özentidir. Sezgilerinde asla yanıldığı görülmemiştir. Bu nedenle insanları kolayca tanıyabilir.

Fiziki özellik avatar'da mevcut. Bu arada bu 2. üyeliğim ben Heaster Alexis Boleyn

Kül rengine çalmış gök yüzünün yarattığı kasvetli havayı Odası'nın kalın camlarının ardından izliyordu . Hava pek iç açıcı gözükmüyordu. Uzun bir gecenin ardından yapacak birşeyler bulması gerekiyordu şimdi. Aklına duş almak gelsede bunu yarım saat önce yapmıştı. Uçuş Dersine daha, İki saat vardı . Akşam yatmadan önce hazırladığı kıyafetlerini üzerine giyinmiş yatağının üzerinde duran cübbesini sırtına geçirmişti. Aynaya dönüp kendi güzelliğini izledi. Saçlarını gümüş renkli tarağı ile toplayıp küçük bir toka ile tutturmuştu. Sabahın daha ilk ışıkları yedi dakika önce gözüne batmasına rağmen, morali yerindeydi. Zamanın nasıl geçtiğini, anlayamadan oda dan ayrıldı . Soğuk kış sabahıydı dışarısı . Saat Altıyı, On İki geçiyordu, Uçuş dersi Yedi'de olacağına göre yarım saatten fazla zamanı vardı. Dışarısı karlı olduğu için, dersliğe erkenden gitmeyi planladı. Sokaklar kalabalıktı, ve bu kalabalık ortam hem içini neşeyle dolduruyordu hemde, üzüyordu. Sabahın erken saatlerinde, dışarıda ne geziyor bu kız ? Hemde bu havada ? gibi mırıldanmalar duysada umursamadı. Göl Kenarına gelmişti. Burada iyi anıları olmadığı için, durmak onu daha sinirli hale sokacaktı .

Biraz daha yürüdü. Uçuş Dersliğine gelmişti. Hemen bir yere geçmeliydi. Bir kızla oturmak istesede tek boş yer, bir 5. sınıf öğrencisinin yanıydı. Zarifce yanına oturdu, gülümsedi . Ama bu hiç iyi değildi, gene yapmıştı yapacağını. Sevimliliğini göstermişti, bir öğrenciye ! Umursamadı . Belli bile etmedi hatta. Profesör'ü dikkatle süzdü . O sırada, profesör içeriye girdi ve eşyalarını masaya yerleştirip oturmuştu. Az sonra profesör Boleyn'in, " Sihirli Günler ! " dediği duyulmuştu. Tüm öğrenciler, bu sözü tekrarlarken, o farklı bir cümleyle, " Günaydın, Profesör Boleyn ! " kendisini belli edebilmişti. Her bina'dan, tesadüfen dört kişi Heaster'e On beş saniye bakıp profesör'e geri döndüler. Heaster dikkat çekici bir, kişiliğe sahip olmayı her zaman " Popülerlik " olarak düşünüyordu . Tam o sırada, profesör Boleyn devam etti. " Çocuklar,ben yeni Uçuş profesörünüzüm. Adım; Miley Boleyn. Umarım dersimde iyi vakit geçiririz. Ben, sert bir profesör değilimdir ama disiplinli biriyim. Yumuşak olduğumama sakın aldanmayın. Dersimde saygısızlık ve tembellikten hiç hoşlanmam. Dersim ile ilgili bir sorunuz olursa bana molalarda sorabilirsiniz. Benden çekinmenize hiç gerek yok. Sizlere sık ve karmaşık ödevler vermeyeceğim. Ama yinede ödev verdiğimde verdiğim ödevin layıkıyla yapılmasını ve bana zamanında teslim edilmesini istiyorum.Şimdi sizlere derste bir etkinlik yaptıracağım. Dağıttığım parşömenlere adınızı, soyadınızı ve binanızı yazın. Daha sonra ' Uçuş Dersi Hakkındaki Düşüncelerim ' şeklinde bir başlık atın. Başlığın altına maddeler ile benim dersimden olan beklentileriniz ve dersim hakkındaki fikirlerinizi yazacaksınız. Bu derste bitiremediğiniz taktirde ödeviniz olacak. Zamanınızı iyi değerlendirin. Başlayabilirsiniz. '' Demişti . Heaster, Profesör Boleyn'i her zaman nazik, sevecen, karanlık ve sevimli olarak tanıdığı için dediklerinden azda olsa etkilenmişti. Sadece yanındakinin duya bileceği bir şekilde mırıldanarak, " Peki... Bu kolay olacağa benziyor . " dedi ve hemen yapması gerken bir etkinlik olduğunu hatırlayıp eline beyaz bir Parşömen alıp işe koyuldu . Yazdığı Kelime Hazinelerini, duygusal yani etkileyici bir incelikle seçiyordu.

" Heaster Alexis Black
Ravenclaw
Uçuş Dersi Hakkında Düşüncelerim ;

* Eğlenceli geçtiğini düşünüyorum .
* Zor ödevler vermeyi, sevmiyorsunuz Profesör bu yüzden bu daha da sevimli yapıyor bu dersi .
* Sıkılmıyoruz bu derste .
* Diğer derslerden farklı geçiyor .
* Doğruyu söylemek gerekirse bugün diğer günlerden daha " Basit " bir ders işlettiniz profesör.

Uçuş Dersinden Beklentilerim ;

* Heyecanlı olsun isterim .
* Bana bilmediğim en ufak ayrıntıları bile öğretsin.
* Ya hiç, zor olmasın . Yada hiç, kolay olmasın !
* Süpürgelerden çok bize taktikler versin !
* Biraz sert ve maceracı geçsin ! "

Tüm bunları yazdıktan sonra rahatlayarak duvara yaslandı ve masada yaratılmış olan karmaşıklığı düzeltti. '' Bitirenler parşömenlerini havaya kaldırsınlar ben gelip alacağım.'' Profesör sözünü bitirdiğinde Heaster hariç herkez elini kaldırıp profesör'e vermişti. Ve herkezden sonra Heaster, çünkü diğerleri hep profesör için yani, överek bir kaç cümle kuruyorlardı. Profesör, Parşömenlerin hepsini toparlayıp, masasına geçtiğinde yerde duran bir kaç büyük kutuyu masanın üzerine kattı. Heaster içinden, " İşte başlıyoruz . " dedikten sonra Profesör Boleyn konuşmaya başladı . '' İlk olarak Nimbuslar!Nimbus 100'ü hatırladınız mı? Oldukça eski bir modeldir. Saatte, 100 mil, 1000’e varan hız, 360 derece dönebilme yeteneği vardır. Parlak, ince ve zarif. Maun sapı ve uzun kuyruğunun; düzenli, temiz ve dümdüz ince dalları var görüldüğü gibi... Nimbus 2001, Nimbus 2000’in bir gelişmiş modeli.Zamanında etkileyici uçuş kabiliyetlerinden dolayı Nimbus 2001 çok pahalıydı ve sadece büyük Quidditch takımları kullanabiliyordu.İnanın bana Nimbus 2001 sahipleri oldukça büyük bir üne sahip oluyordu! " Daha profesör, konuşmaya hazırlanırken anlamıştı Heaster bu süpürgeden bahsedeceğini. Genede dikkatle dinledi. Bu süpürgelerden sadece, Ateş Okunu benimsiyordu . Çünkü kendi süpürgesiydi, 14 yaşına girdiğinde yani dört gün önce annesi hediye etmişti o'na. Tam " Ateş Oku " hakkında biraz daha bilgi verecekken profesör konuştu. '' İnce dalları olan dişbudak ağacından yapılmıştır.10 saniye içinde,saatte 150 mile varabilen hıza (ki bu süpürgeler için olağanüstü yüksek bir hızdır) ve aynı zamanda kırılmaz bir fren tılsımına sahiptir.İnanılmaz birşey! En hızlı ve en gelişmiş süpürge olduğu ve şimdiye dek talep edildiği kadar çok iyi gözüktüğü için ,ona sahip olan herkes gurur duyuyordu.Ve tüm bu özelliklerinden dolayı, Ateşoku yüzlerce Galleona mal oluyor.Çok pahalıydı ama her kuruşuna değerdi! "
Aslında bu para Heaster için hiç bir şey değildi. Ama bağızı şanssınlar için bu paranın yarısını toplamak dört yıl bile süre bilirdi. Kendi çevresinde on kişiden beşinde bulunan bir süpürgeydi. Bu düşünceler içerisinde, kaybolurken birden zilin çaldığını fark etti. Ve hiç zaman kaybetmeden derslikten ayrıldı .
Alyssa R'ose
Sihirli Hayvanevi
Sihirli Hayvanevi
Alyssa R'ose

Rp Partneri : Aranıyor...
Asa : Karamsar Prenses
Kan Durumu : Safkan
Patronus : Basilisk
Hayvanınız : Kedi

Dawnielle Darcy Vena ~ Empty
MesajKonu: Geri: Dawnielle Darcy Vena ~   Dawnielle Darcy Vena ~ EmptyPerş. Ocak 15, 2009 2:05 pm

Slytherin

Dawnielle Darcy Vena ~
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dawnielle Darcy Vena ~