Hogwarts Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Akademisi

Hogwarts'ın Gizemli Sırları Aralanıyor...!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Aveliné

3 posters
YazarMesaj
Aveliné Cherie la Row
Slytherin 1. Sınıf
Slytherin 1. Sınıf
Aveliné Cherie la Row

Aveliné Empty
MesajKonu: Aveliné   Aveliné EmptyCuma Ocak 23, 2009 5:03 pm

Aveliné Cherie la Row

Biraz içe kapanık olsamda arkadaşlarımın yanında çılgına dönüşürüm . Odamdayken pijamamı giydikten sonraki hlim , tanımadğım biriyle konuşurkenki halime o kadar farklıdır ki , bir an da olsa beni bir başkası sanabilirsiniz . Yüzleşmekten en çok korktuğum durum birinin gözümün önünde ölmesidir. Dayanamam . Deprem gibi sarsıntılı şeylerde beni çok korkutur . Lafa gelemem . Biri ailem , kardeşlerim veya arkadaşlarıma laf ederse , yandı demektir ! Onu parça pinçik ederim . Bana bulaşanlar bilir . Bana bulaşma planları kuranlarda öğrenmiş olsun . En sevdiğim şey birinin canını acıtmaktır . Böyle şeyleri günde 15-20 kez yapıp kafamı dağıtırım . Bu tür şeyler genellikle Hufflepuff ve Gryffindor özellikleri taşıyan eziklere denk gelir .

Avatarımdan anlaşılıyor sanıyordum :S

Gemma'nın bembeyaz geceliği, annesini perdeleri çekip pencereyi açtıktan sonra havalandı. İçerisi buz kesmişti. Gemma, örtüyü başının üstüne çekerek "Git başımdan anne!" dedi.O sırada annesi üstündeki örtüyü çekerek kalk küçük hanım dercesine ellerini beline koydu. Gemma sanki ağlıyormuş gibi ses çıkararak örtüyü hırsla itti. Geceliğindeki beyaz kadar bembeyaz olan pofuduk terliklerini ayaklarına geçirip, paytaklayarak banyoya gitti. Kapının kulpunu aşağı ittirip kapıyı açtı. Etraf tertemiz kokuyordu. Annesi banyoya sprey sıkmıştı anlaşılan. Gemma bu kokudan rahatsız oldu, öksürdü ve suyu açtı. Ellerini yüzünü ılık bir suyla yıkadıktan sonra, annesi okula giderken onun için özel olarak kullandığı, üstünde "Good Luck! İyi Şanslar!" yazan havluyla yüzünü ve ellerini iyice kuruladı. Gün ağarmaya başlamıştı. Odasına gidip cübbesini ve çorabını giyindi. Sarı saçlarını turuncu fırçasıyla iyice taradıtan sonra beyaz tokasıyla saçlarının kenarını tutturdu. Daha sonra annesinin hazırladığı kahvaltı sofrasına gidip "Günaydın babişko, günaydın annişko!" diyerek selam verdi. "Günaydın papatyam." dedi her ikiside. Gemma sofraya oturup önüne konulan tabağa peynir, zeytin, sofrada ne varya koydu. O sırada babsı bir konuşma yapmaya koyuldu:
"İlk kez Hogwarts'a gidiyorsun. Asanı kullanmayı ve yeni büyüler öğreneceksin. Orada kendine iyi arkadaşlar edin. Herkesle içli dışlı olma, özel eşyalarını gösterme. Bu okul gittiğin muggle okullarına benzemez. Bir şey anlamayacaksın bazen. Anlamadığını profesörlerine sor tamam mı?" "Tamam babişkoo..."

Gemma bu sıkıcı konuşma sonrası kahvaltı etmeye koyuldu. Yarım saate kadar tabağı silip süpürülmüştü. Odasına gidip bavuluna son bir kez daha baktı ve kapattı. Kilidiyle kilitledi. İki bavulu, bir de kol çantası vardı. -Kocaman- Kol çantasına dışarı çıkarken kullandığı eşyalar vardı. Birde annesinin acil durumlarda kullanacağı kocaman botlar ve bir çorap. Diğer bavullarda ise kıyafetlerden parfümlere, kolyelerden en küçük küpesine kadar her şeyi vardı. Babasıyla birlikte gideceklerdi. Gemma, siyah babetlerini narin ayaklarına geçirirken annesi ağlamaya koyuldu. "Ağlama anne..." dedi Gemma üzülerek. Annesi yok bir şey dercesine elini salladı. Annesine sarıldı Gemma. Uzun süre görüşemeyeceklerdi. Sadece mektuplaşabilirlerdi. Gemma o sırada üstüne kalın montunu giydi. Babasıda eşine sarılarak güle güle dedi ve Gemma ile birlikte kapıyı kapatıp çıktılar. Merdivenlerden aşağı inip kapıyı açtı Gemma. Hava biraz soğuktu. Neyseki üstüne kalınca bir kaban giyinmişti. Koşarcasına en yakın faytonun bulunduğu yere gittiler. Bindikleri faytona onlar gibi bir baba-kız da binmişti. Kızın adı Lara'ydı. Lara ile Gemma çok iyi anlaşırlarken, babaların askerlik arkadaşı olduğu ortaya çıktı. Faytonda kısa bir gürültü koptu. Bu iki baba anılarını tazelerken Gemma ile Lara günün heyecanını birbirlerine anlatıyorlar, sokaktan geçen insanların kıyafetlerini yorumluyorlardı. Hogwarts Expresi Peron 9/3 Çeyrek'e geldiklerinde birlikte babalarına sarıldı iki küçük kız. Gemma ile Lara ayrıldılar. İki kız ellerinde kocaman bavullarla ekprese binip, farklı kompartımanlara bindiler. Gemma'nın bindiği kompartımanda kimsecikler yoktu. Kompartıman sahibi gibi birşey olmuştu anlaşılan. Oturdu ve simsiyah babetli ayaklarını üst üste attı. Çantasından Gelecek Postası'nı çıkarıp şöyle bir göz gezdirdi. Okulun açılması, araç gereçler nerdedir gibi haberler, okul müdüresiyle kısa bir ropartaj vardı. Okul özel bir gazeteydi. Gemma hem gazeteyi okuyor, hemde kompartımana birilerinin gelmesini bekliyordu.

Essence'ın siyah babetli narin ayakları birbirlerine bakıyorlardı ve Essence gazete okuyordu dikkatle. Kompartımana birinin girdiğini duydu. Daha sonra tanıdık gelen ayak sesleri ve en sonunda kim olduğunu belli eden kişi girdi. Bu Londra'daki en yakın arkadaşı Eolyn'dı. Essence'ı gördüğünden beri çığlık çığlığa bağırıyordu:''Merhaba Essence! Seni burda görmeyi hiç ummuyordum.'' "İnanmıyorum!" dedi büyük bir çığlıkla Essence. "Bende seni görmeyi ummuyorum. Gel otur şöyle." diye devam etti. Bu söleri söylerken büyük bir hızla gazeteyi kenara koymuş ve ayağa fırlayıp Eolyn'ın yanına gitmişti. Eolyn çok güzel görünüyordu. Essence'ın en sevdiği özelliği uzun, kahverengi saçlarıydı. Yumuşacıktı bu saçlar. Parıl parıl parlıyorlardı. Güneş vurunca da sarıya dönüyorlardı. Essence, Eolyn'ı karşısına oturtturup: "Eee anlat bakalım, yazın nasıl geçti?"[i]''Tamam sakin ol Essence. Bütün yıl beraberiz nasılsa konuşuruz. Ama yazımın nasıl geçtiğini sorarsan, çok iyi geçtiği söylenemez. Kös kös oturdum sadece ama Hogwarts'tan davet mektubu gelince biraz daha renkli ve dolu dolu geçmeye başladı günlerim. Sen neler yaptın?'' dedi sakince Eolyn. Birbirlerine büyük bir özlemle bakıyorlardı. Essence, açık, sarı saçları omzundan geriye elinin tersiyle itip cevapladı: "Açıkçası ben biraz eğlendim. Havuza girmeyi çok severim biliyorsun. Dört senedir gitmiyorduk ve bu sene gittik. Çok eğlenceliydi. Herşey peşpeşe geldi. Eve döndüğümüzde posta kutusunda Hogwarts daveti vardı. Eh, bende sabısız Essence hemen toparlandım. Ayy, iyiki varsın ve iyiki buradasın..." Ne kadar büyük bir özlemdi bu. Anlatılmaz yaşanır cinstendi. Essence, Eolyn'e Gelecek Postası'nı uzattı: "Ben okudum, birazda sen oku." Daha sonra Eolyn'in yanına geçti ve gazeteki başlıklara göz gezdirdi. Daha Hogwarts'a saatler vardı ve ikiside erken kalkmıştı. Uykularını gidermek için ikiside kompartımanda uyudular.

Hogwarts'a geldiklerinde ilk dikkatlerini çeken göle muhteşem beyazlığı ve parıltısıyla yansıyan ay olmuştu. Dolunaylı gecede, eğlencenin doruğuna çıkacaklardı. Aşağı inip görevlilerden bavullarını istediler ve istasyondan ayrıldılar...

Not : Rpg'nin başında geçen Gemma, benim eski adımdı. Çünkü bu Rpg bir kaç ay önce yaptığım bir Rpg'dir. Bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim.
Nessa Helios Evigan
Hogwarts Müdüre
Hogwarts Müdüre
Nessa Helios Evigan

Rp Partneri : ...:::Bekarlık Sultanlıktır:::...
Kan Durumu : Safkan
Patronus : Beyaz At

Aveliné Empty
MesajKonu: Geri: Aveliné   Aveliné EmptySalı Ocak 27, 2009 11:18 am

Slytherin!
Alyssa R'ose
Sihirli Hayvanevi
Sihirli Hayvanevi
Alyssa R'ose

Rp Partneri : Aranıyor...
Asa : Karamsar Prenses
Patronus : Basilisk
Hayvanınız : Kedi

Aveliné Empty
MesajKonu: Geri: Aveliné   Aveliné EmptySalı Ocak 27, 2009 5:21 pm

Ama buranın bir seçmen şapkası var onun dışındakiler buraya mesaj yazamaz ki :S
Nessa Helios Evigan
Hogwarts Müdüre
Hogwarts Müdüre
Nessa Helios Evigan

Rp Partneri : ...:::Bekarlık Sultanlıktır:::...
Patronus : Beyaz At

Aveliné Empty
MesajKonu: Geri: Aveliné   Aveliné EmptyPerş. Ocak 29, 2009 7:27 pm

Siz diğer konularda yazmışsınız adminim

Aveliné
1 sayfadaki 1 sayfası