Hogwarts Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Akademisi

Hogwarts'ın Gizemli Sırları Aralanıyor...!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yeni Bir Tanışma

2 posters
YazarMesaj
Hannah Mary Mythique
Eski Yazılar Profesörü
Eski Yazılar Profesörü
Hannah Mary Mythique

Kadın Mesaj Sayısı : 122
Rp Partneri : Arıyorum...
Asa : Bana Güvenilmez[Bu asanın adını kimse bilmiyecek xD]

Kişi sayfası
Büyü Gücü:
Yeni Bir Tanışma Left_bar_bleue10/10Yeni Bir Tanışma Empty_bar_bleue  (10/10)
Uçuş Gücü:
Yeni Bir Tanışma Left_bar_bleue1/1Yeni Bir Tanışma Empty_bar_bleue  (1/1)

Yeni Bir Tanışma Empty
MesajKonu: Yeni Bir Tanışma   Yeni Bir Tanışma EmptyPerş. Ocak 15, 2009 8:01 pm

Oyuncular: Grace ve Alyssa [Başkası girmesin]

Kurgu: Tanışma ve Sohpet etme...

Grace şarkı mırıldana mırıldana Hogsmeade yollarında yürüyor, çevresini izliyordu. Aslında Üç Süpürge'ye gidecekti ama oraya gitmeden önce diğer dükkanları da gezmek istiyordu. Ama dükkanların çoğu kapalı gibiydi, ya da içerisi çok doluydu. Grace moralini bozmadan adımlarını Üç Süpürge'ye çevirdi. Camdan içeriye baktı. Off! Orası da doluydu işte. Tam geri dönecekti ki gözüne boş bir masa ilişti. Hemen içeri girdi. Şarkı söylemeyi bırakmıştı fakat içerde de az önce söylediği şarkı çaldığını farketti. Bunun üstüne yüzüne salakça bir gülümseme yerleşti. Sonra bir adamın boş masaya ilerlediğini farketti. Hemen koşarak adamdan önce masaya gitti ve hemen masaya oturdu. Adam Grace'e garip garip bakıyordu. Grace adama alaycılıkla baktı, adam bu sırada Üç Süpürge'den dışarı çıktı. Kısa bir kahkaha attı Grace. Ardından hemen bir kaymak birası istedi ve çevreye bakmaya başladı. Ara ara tanıdık yüzler görüyordu. Ama hiç birine selam vermeden kendi çapında takılmaya devam etti.
Alyssa R'ose
Sihirli Hayvanevi
Sihirli Hayvanevi
Alyssa R'ose

Rp Partneri : Aranıyor...
Asa : Karamsar Prenses
Kan Durumu : Safkan
Patronus : Basilisk
Hayvanınız : Kedi

Yeni Bir Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Bir Tanışma   Yeni Bir Tanışma EmptyCuma Ocak 16, 2009 6:45 pm

İşte yine o sıkıcı günlerden birine perde aralamıştı. Saten kumaş parçası ve sıcacık olan yatağından ayrıldı. Adımlarını banyoya yöneltti. R’ose Malikanesinin buz gibi sularına daldırdı yüzünü. Sonunda açılmıştı, tekrar odaya yöneldi. Önce bugün ne yapabilirim diye düşündü fakat aklından hiçbir düşünce geçmiyordu. Zaten bu monoton hayattan bıkkınlık gelmişti artık. Bugün canı dükkanını hiç açmak istemiyordu sadece , sadece gezmek istiyordu. Zaten Alyssa hep canı ne isterse onu yapmıştır dik kafalının tekidir. Ama sevilir yani arkadaşları genelde ona iyi bir dost olduklarını söylerler. Devasa 6 kapılı gardorabının kapısını aralardı, aralamasıyla birlikte bir gıcırtt sesi duyuldu. Sabah sabah kulaklarını çınlatan bu ses karşısında sinirlenmişti fakat siniri çabucak geçmişti. İçerisinden kırmızı bir pantolon, siyah bir gömlek ve yine kırmızı bir cüppe aldı. Kırmızı onun favori rengi olduğundan genelde mutlaka vücudunun herhangi bir yerin de bulundururdu. Üzerini seri bir biçimde giyinerek aşağıya indi.

Aşağıda onu bekleyen ve nefis gözüken bir kahvaltı sofrası vardı. Bu sofranın kime ait olduğunu düşünmeye gereksinim duymadı çünkü büyük olasılıkla marifetli ev cinleri Roselinda’ya aitti. Fakat ilk kez bir iş başarıp ortalarda gözükmüyordu , şaşırmıştı. Ama suratındaki şaşkın ifadeyi bir kenara bırakıp mükemmel sofraya odaklandı. Sofrada neredeyse sadece bir kuş sütü eksik diye düşünüyordu ki Roselinda’nın sesi kulaklarında çınladı. “ Nasıl? Efendim beğendi mi? Ona işe gitmeden bir iyilik yapmak istedi Roselinda” diye fısıldadı Rosalinda. Hemen arkasına döndü ve Rosalinda’ya gülümsedi Alyssa , sonrada kulaklarını çınlatacak şekilde “mükemmel gözüküyor Rosalinda , çok teşekkür ederim fakat ben bugün işe gitmeyeceğim gezip tozup, eğleneceğim” dedi.Rosalinda birkaç saniye dudak bükse de sonra gülümsedi ve tekrar fısıldamaya başladı.” Olsun efendim bu sofrayı bırakıp gitmez herhalde değil mi ? Nereye gidecekse önce yer sonra gider sanıyorum?”Alyssa başını sallamakla yetindi. Çünkü hemen sofraya oturmayı planlıyordu. Rosalinda’nın arka tarafa giden adımlarını izledikten sonra çöktü sofranın başına ve başladı tıkınmaya.

Yemeği biter bitmez sofranın yanından Hogsmeade’ye cisimlendi. Biraz kaymak birasının O mükemmel sofradan sonra iyi geleceğini düşünüyordu. Zaten en sevdiği iki içecekten biriydi kaymak birası. Adımlarını üç süpürgeye yöneltirken, vitrinlere bakmaktan gözlerini alamıyordu. Her yer hareketli olunca dikkat çekiyordu çünkü. Adımları bitmedi fakat yolu bitti, kısa bir süre sonra kendini üç süpürgenin önünde buldu. Camından bakınca içerinin çok kalabalık olduğunu , iğne atsan yere düşmeyeceğini fark etti. Ama yinede inat edip o kalabalığa daldı. Etrafına göz gezdirdi fakat boş bir masaya rastlamadı, en boş masa tek bir bayanın bulunduğu cam kenarında ki masaydı. Saçıyla başıyla biraz oynadıktan sonra masaya yöneldi.

-“Acaba oturabilir miyim? , gördüğünüz üzere her yer doluda”

Diye, resmen çınladı.Bayan bir anda dönmüştü ve ürkmüş gözüküyordu. Alyssa bayana şaşkın bakışlarını yöneltirken bir yandan da Dükkandan çıkmak için hazırlanıyordu.
Hannah Mary Mythique
Eski Yazılar Profesörü
Eski Yazılar Profesörü
Hannah Mary Mythique

Kişi sayfası
Büyü Gücü:
Uçuş Gücü:

Yeni Bir Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Bir Tanışma   Yeni Bir Tanışma EmptyCuma Ocak 16, 2009 7:38 pm

Grace kalabalığın sesinden kurtulmak için gözünü kapatmıştı ve sesi duymamaya çalışıyordu. Biraz iyi gelmişti bu ona. Artık ses o kadarda rahatsız etmiyordu. Ama şimdide sıcaklıktan dolayı pişiyordu resmen. İçerisinin kalabalıklığından dolayı burası epey ısınmıştı. Çevreye bir gözattı. Hala doluydu bütün masalar. Ateşviskisi de gelmişti. Bir yudum aldı içkiden ve tekrar gözünü kapadı. Tam kafasında bütün sesleri engellemişti ki çok yakınında gelen bir sesle irkilerek arkasına döndü. Genç bir bayan gelmişti yanına. Bütün masalar dolu olduğu için oturup oturamayacağını soruyordu. Aslında yalnız kalmak istiyordu. Ama kadın buraya kadar gelmişti sonuçta. Aynı şey onun başına gelseydi ve karşısında ki oturamazsın deseydi kavgaya girerdi heralde onla. Bunu düşününce kadına olumlu yanıt verdi.

"Tabii ki oturabilirsiniz."

Kadını biraz süzdü. Kadın gitmeye hazırlanıyor gibiydi. Yani Grace'de öyle bir izlenim uyandırmıştı. Dışardan o kadar kötü kalpli mi gözüküyordu? Ah ne güzel... Normalde kimse buna sevinmezdi ama Grace sevinmişti. Belki de öyle gözükmüyordu ama öyle olduğunu düşünmek sevindiriyordu Grace'i. Aman... Yine içinden söyledikleriyle saçmalıyordu Grace. Ne kadar aptal bir durumdu bu. İnsanlarla konuşurken saçmalamak yetmiyordu şimdide kendisiyle konuşurken saçmalıyordu. Tamamen deli modua girmişti heralde.
Alyssa R'ose
Sihirli Hayvanevi
Sihirli Hayvanevi
Alyssa R'ose

Yeni Bir Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Bir Tanışma   Yeni Bir Tanışma EmptyC.tesi Ocak 17, 2009 10:16 am

out :Canım kusura bakma bilgisayarıma format atıldı Word yüklenir yüklenmez yazacağım..
Alyssa R'ose
Sihirli Hayvanevi
Sihirli Hayvanevi
Alyssa R'ose

Yeni Bir Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Bir Tanışma   Yeni Bir Tanışma EmptyPaz Ocak 18, 2009 12:55 pm

Kadının sıkıcı tavırları ve kendisini süzmekten sıkılan Alyssa artık bir konuşma istiyordu. Karşısındaki bayanın konuşmayacağını anlayınca burada dakikalarını boşa harcamak istemedi ama sonra daha alttan alarak belki kendisinin konuşmasını bekliyor olabilir diye düşünerekten kendisi konuşmaya karar verdi. Kısa bir süre söze nasıl başlayacağını bulamadı ama artık çok bunalmıştı içerideki insanların konuşmaları havada uçuşan tozlar be bayıltıcı sıcak.. üstüne üslük hiçbir muhabbet yokken. Saçmada olsa hemen ses tellerinden kelimeler boşalttı[/size]

-“ Eee konuşmayacak mıyız? Birbirimizi tanımıyor olsakta beraber oturuyoruz ve ısa bir sohbet ne dersin ?” dedi.

Acaba konuşması çok mu saçma olmuştu. Ama artık ne önemi vardı sormuştu artık. Zamanı geri saramazdı ki zaten kendisinde o aletten yoktu. Ailesi hep zamanın değişmesine veya tükürdüğünü yalamaya uyuz olmuştu. Bu yüzden üç kardeşi de böyle bir şey yapmamıştı. Düşüncelerini bir kenara bıraktı ve kızın kızıl saçlarına baktı. Karşısındaki kız gülümsüyor ve eliyle saçını büküyordu. Çok şirin gözüken bu kızın acaba içinin nasıl olduğunu merak etti. Ama kıza “Sen ölüm yiyen misin” ya da Sen bir Zümrüdüanka yoldaşlığı üyesi misin “ siye soramazdı. Çünkü eğer bir ölüm yiyense ölüm yiyenler birbirlerini tanımazlardı. Herkes kukuletalı şapka takardı. Karşısındaki kız Alyssa’nın düşünceleri ve bakışları arasında boğulmak yerine konuşmayı tercih etmişe benziyordu ki ağzını açtı. Ama tam o sırada üç süpürge garsonlarından biri “ kaymak biralarınızı tazeliyim mi efendim “ diye lafa girdi. Alyssa’da başında kovarmışçasına “hayır gerek yok daha bitmediler “dedi. Kasında bir öf çekip masadan uzaklaştı. Kadın gider gitmez karşısındaki kız tekrar konuşmaya yöneldi

out :evde değildim bu kadar oldu canım kusura bakma.

En son Alyssa R'ose tarafından Çarş. Ocak 21, 2009 12:04 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Hannah Mary Mythique
Eski Yazılar Profesörü
Eski Yazılar Profesörü
Hannah Mary Mythique

Kişi sayfası
Büyü Gücü:
Uçuş Gücü:

Yeni Bir Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Bir Tanışma   Yeni Bir Tanışma EmptyPaz Ocak 18, 2009 5:07 pm

Off... Grace sıkılmaya başlamıştı. Masa da tanımadığı biri oturuyordu ve konuşmuyorlardı. Bu birşey değil rahat hareket edemiyordu... Yani kendisini epey kasıyordu. Kadın burda olmaa sandalyesine tamamen yayılmış, çevrede ki insanları izliyor olurdu. Ama şimdi sandalyesinde dimdik oturuyor, içkisinden arada bir yudum alarak karşısında ki kadını inceliyordu. Kadın bundan rahatsız olmuş gibiydi ama Grace hiç aldırmadı buna. Yanına gelip oturmuştu, buna katlanmalıydı. Grace çok mu rahattı sanki? Ayrıca kadın Grace'e -Bir şeyler söyle- der gibi bakıyordu. Ama Grace inada binmişti. Konuşmanın açılışını o yapmalıydı. Grace hiç bir zaman konuşma başlatmazdı. Tabii karşısında ki yakışıklı bir adam değilse. Eh karşısındakinin yakışıklı bir adam olmadığı kesindi. Yani konuşmayı o başlatmalıydı. Öyle de oldu zaten. Kadında Grace'le aynı problemi söylemişti; Konuşmak... Kısa bir sohpet. Eh başka çareleri de yoktu zaten. Birbirlerini tanımıyorlardı ve aynı masada oturuyorlardı. Ama sohpetten önce tanışmaları lazımdı heralde? Tam ağzını açıyordu ki garson gelip, içkileri tazelemesine gerek olup olmadığını sormuştu. Kadın garsona gerekli yanıtı vererek yanlarından uzaklaştırdıktan sonra Grace konuşabildi.

"Eh mantık olarak öyle olmalı... Benim adım Grace" dedi. Elini falan uzatmamıştı. Öyle tokalaşmayı çok seven biri değildi. Ama kadın elini uzatırsa geri çevirecek kadar kendini beğenmişte değildi. Bunları düşünürek dükkanın içine bakıyordu. Bütün masalar doluydu. İçeri giren herkes, girdiği gibi tekrar çıkıyorlardı. İçerisi feci de sıcaktı. Burada oturmaya dayanmak o kadar zordu ki... Ama buraya kadar gelip boş bir masa bulduktan sonra geri de dönecek değildi ya.
Alyssa R'ose
Sihirli Hayvanevi
Sihirli Hayvanevi
Alyssa R'ose

Yeni Bir Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Bir Tanışma   Yeni Bir Tanışma EmptyPerş. Ocak 22, 2009 2:41 pm

Tam artık sorunun cevabı gelmeyecek mi diye düşünürken şükür ki karşısındaki kızıl kız konuşmaya yönelmişti. Konuşmadan önce yüzüne büyük bir tebessüm yerleştirmişti. Kızın yüzünün gülünce çok tatlı gözüktüğünü fark etti keşke diye hayal kurmaya başlamıştı ki kız konuştu;

-"Eh mantık olarak öyle olmalı... Benim adım Grace"

Dedi, umursamaz bir tavırla. Bu tavır Alyssa’nın hoşuna gitmemişti ama tek hoşuna gitmeyen şeyde bu değildi zaten. Ortam baymıştı Alyssa’yı ama daha yeni oturmuştu. Burası haremlik selamlık değildi, her gelip oturan kişi dilediğinde kalkmazdı saygı denilen bir şey olmalıydı. Tabi Alyssa böyle düşünüyordu. Yeni ismini öğrendiği Grace’in böyle düşündüğünü bilmiyordu. Grace’i çok bekletmek istemiyordu sıkılmış olmalıydı ki bakışları şimdi etrafı izliyordu.Alyssa hemen söz girdi ;

-“Memnun oldum, bende Alyssa .. Alyssa R’ose. Kapsamlı bir tanışma yapmak istiyorum seninle fakat burası çok sıcak ben daraldım dilersen başka bir yara gidelim?

Dedi ve haklı olduğunu düşünüyordu. Üzerindeki cüppe tişörtüne yapmıştı bile ayrıca saçlarının uçlarından ter boşalıyordu. Bulundukları yerde de klima yoktu bunu için çekilmiyordu. Grace’in cevabını bile beklemeden ayaklanmıştı. Henüz masada bulunan birayı da bir dikişte bitirdi ve Grace’in de ayağa kalkmasını bekledi.

Out : kısa oldu kusur bakma Sad
Hannah Mary Mythique
Eski Yazılar Profesörü
Eski Yazılar Profesörü
Hannah Mary Mythique

Kişi sayfası
Büyü Gücü:
Uçuş Gücü:

Yeni Bir Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Bir Tanışma   Yeni Bir Tanışma EmptyPerş. Ocak 22, 2009 2:55 pm

Grace etrafa bakınıyrdu. Kadın hala cevap verememişti. Neyse ki sonunda cevap verme zahmetine katlanıp cevap vermişti. O cevap verirken Grace çevreyi incelemeyi bırakıp ona döndü. Kadının adı Alyssa R'ose'muş. Hiç duymamıştı bu adı. Aman... Nerden tanıyacaktı zaten? Bu arada kadın başka yere gidip gidemiyeceklerini sormuştu. Grace bu sorunun sorulmasına sevindi. Gitmek için bir bahane olmuştu en azından. Grace tam cevap vericekken kadın ayaklanmıştı. İyi de Grace daha gidelim dememişti ki?! Grace kadına tip tip baktı. İnadına kalkmamak vardı aslında ama... Bir şey demeden kadına baktı. Hareketlenmeyi bırakmasını bekliyordu. Masada ki birasını tek dikişte bitirdiken sonra durmuştu neyse ki. Grace de ayağa kalktı.

"Gitsek bence de iyi olur. Etraf fazlasıyla sıcak."

Arkasından o da masada duran kaymakbirasını bir dikişte kafaya dikti. Bu sıcağın ardından birde kaymak birasının verdiği sıcaklık içini yakmıştı. Berbat bir duyguydu bu. Keşke soğuk birşeyler isteseydi,niye gidip kaymak birası istedi ki? Neyse, gidiyorlardı zaten. Ama yine ilk hareketin kadından gelmesini bekledi. Nede olsa o cevap veya hareket gelmeden kendi işini yapmayı seven biriydi. Yani Grace bunu anlamıştı demin ki hareketinden. Grace biraz düşündü. Alyssa hakkında fazla mı önyargılı davranıyordu acaba? Ama önyargılı davranmak iyidir. Yani Grace'e göre daima böyle olmuştur. Eyer tahmin ettiği gibi biri çıkarsa boşuna iyi davranmış olmuyordu karşısındakine. Eyertahmin ettği gibi çıkmazsa da tavrını değiştiriyordu, kafasında -keşke-ler olumuyordu.
Alyssa R'ose
Sihirli Hayvanevi
Sihirli Hayvanevi
Alyssa R'ose

Yeni Bir Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Bir Tanışma   Yeni Bir Tanışma EmptyCuma Ocak 23, 2009 11:10 pm

RP Domuz kafasında devam edecektir..

Yeni Bir Tanışma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Simyacı İle Tanışma
» Yani Bir Tanışma 2