Hogwarts Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Akademisi

Hogwarts'ın Gizemli Sırları Aralanıyor...!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Simyacı İle Tanışma

YazarMesaj
Alyssa R'ose
Sihirli Hayvanevi
Sihirli Hayvanevi
Alyssa R'ose

Rp Partneri : Aranıyor...
Asa : Karamsar Prenses
Kan Durumu : Safkan
Patronus : Basilisk
Hayvanınız : Kedi

Simyacı İle Tanışma Empty
MesajKonu: Simyacı İle Tanışma   Simyacı İle Tanışma EmptyPtsi Ocak 05, 2009 11:07 pm

Evde koşuşturan kardeşi…

Sabah kalkmasına neden olan şeyi ancak yataktan doğrulunca anlayabilmişti.bugün kardeşi ile biraz gezecekti.Bu yüzden pek heyecanlı olan kardeşi sayesinde uyanmıştı.Sıcacık yatağından kalkmak istemediği halde zorla kalktı. ( zaten bu seste kalkmamak ne mümkündü) yatağından güçlükle doğruldu.Sesleri duyan kardeşi hemen Pamela’nın odasının kapısını açtı.”Günaydın abla” dedi ve tekrar koşarak aşağı indi.Sabah sabah gördüğü manzara karşısında Pamela afallamıştı.Odasının hemen yanında bulunan lavaboya girdi.Ellerini ve yüzünü yıkadı.Sonrada yüzüne hafif makyaj yaptı. Banyodan çıktıktan sonra uyku sersemi bir halde aşağı kata , mutfağa indi.Karşısında gördüğü manzaradan pek bir mutluydu. Anlaşılan kardeşi, Pamela gitmekten vazgeçmesin diye süper bir kahvaltı hazırlamıştı. Masaya baktığından hiçbir şeyin eksik olmadığını gören Pamela “Bu güzel sofra kime ait” dedi. Kendini yükseltmek istercesine kardeşi “ Ben” dedi.
[b]Pamela sade bir gülümseme koydu ortaya “Hım.. benim küçük lady’m neler yapmış ablası için” dedi. Kardeşi ise bilmiş bir tavır takınarak “ Unutma bunların hepsi birlikte Knockturn Yolu’na gitmemiz için. Biliyorsun ki orada gezmeyi çok seviyorum. Benim bütün hobilerimi gerçekleştirebileceğim tek yer orası… “ pek bir özenerek yapmıştı konuşmasını .aralıksızdı konuşması her zaman ki gibi..karşılık vermeyen Pamela evet anlamında başını salladı.Sonrada kendisi için hazırlanmış mükemmel sofraya kondu.Karnını tıka basa doldurmuştu.Ayağa kalktığında neredeyse yürüyemeyecek haldeydi.Sofradan kalkmasını dört gözle bekleyen kardeşine dönüp “ 1 saat kadar hazırlanmam sürecektir. Seni beklemem onun için benden çabuk hazır olmaya bak dedi.” Kardeşi de elindeki fırsatı elbette kaçırmak istemiyordu bu yüzden hemen “ Ben senden önce hazırlanacağım emin olabilirsin “dedi .pamela “ göreceğiz bakalım “ dedi. Sonra tekrar odasına çıktı.

İlk önce darmaduman olmuş yatağını toparladı.Sonra çalışma masasını üzerinde bulunan notları.Sıra üstünü giyinmeye gelince de pek fazla zorlanmıştı gene.Dolabı açtı en beğendiği siyah elbisesini seçti altına siyah delikli çorap ve bileğine de bir tozluk aldı.Şimdi sıra saç ve makyajdaydı yani en zor kısımda .Bunlar için aynasının karşısına geçti. Siyah ve bordo renklerinde makyaj yaptı. Sarı saçlarını da her zamanki gibi özenle kabarttı. Ve kurdelalı bir toka taktı. Şimdi hazırdı .geriye kalan tek şey topuklu ayakkabılarını bulmaktı. Onları da en son yatağının altına koyduğunu anımsadı.Bu yüzden ilk bakacağı yer orası oldu. Fakat hayal kırıklığına uğramıştı.Ayakkabıları orada değildi .

O sırada kardeşi “ ben hazırım abla” diyerek odaya daldı. Şaşkınlık içinde ağzını açtı Pamela aradığı ayakkabıları kardeşi almıştı.Hem de izinsiz.Bunu hiç sevmeyen Pamela köpürmeye başladı. O sırada kardeşi neler olduğunu çaktı ve kekelemeye başladı.” Şeyy – ab-laa – ben – çok beye—ndimm de ondan – yan i – ama buyur-rr ” o sırada ayağında bulunan ayakkabıları çıkarmıştı.Pamela ‘ da” tamam bu seferlik yalnızca bu seferlik keyfimiz şaşmasın al giy “ dedi. Pamela diğer kırmızı ayakkabılarını gardorabından alıp ayağına geçirdi. Son bir kez aynaya bakıp “ tamamdır, her şey tamam “ dedi ve kardeşini de alarak odanın kapısını açtı.Aşağı indiğinde annesini gördü. Annesine el salladı ve “ hoşça kal anne ben küçük lady’m ile gezmeye gidiyorum.Sanıyorum ki çok geç kalmayız. “ O sırada lady’sini de alıp cisimlenmişti Pamela…

Birkaç saniyelik cisimlenmenin ardından tabela gözükmüştü “[i]Knockturn Yolu “ sokağa girdiler. Sonra sağda bulunan bir banka oturup ne yapabileceklerini düşündüler. Pamela hemen kardeşine dönüp “ Söyle bakalım dilediğin yere geldik şimdi ilk olarak nereye gitmek istersin” dedi. Çok uzun sürmeyen bir düşünce fazlalığının ardından Pamela küçük kardeşinin sesini duydu.” Elbette ilk olarak Adriano'nun Yasak Büyü Kitapları dükkanına gidiyoruz. Almam gereken kitaplar var.. “ dedi. Sonra ayaklandılar.Kitapçıya doğru yürürken bir ciyaklama duydu Pamela . Arkasını döndüğünde bu sesin kardeşine aitti olduğunu anladı. Yan tarafta bulunan şekerciden şeker istiyordu. Kardeşini hiç kıramayan Pamela hemen cebinden para çıkardı. Şekerciye:

-“ iki tane şu pembe olanlardan “ dedi ve sağdaki şekerleri gösterdi. Büyük bir hız gösterisi yapan şekerci hemen şekerleri verdi.Pamela ya dönüp “3 galleon efendim “ dedi. Parasını hemen veren Pamela “ buyurun “ dedi ve kardeşini de alarak kitapçıya ilerledi. Kısa ve sessiz bir yürüyüşten sonra kitapçının tabelasını gördüler. Çok sevinen kardeşi adımlarını hızlandırdı…

Kapıyı araladılar… İçeriye onlarla beraber giren acayip bir adam gördüler. Pamela bile biraz ürkmüş gözükse de kardeşine belli etmemeye özen gösterdi. Ama adamın görünümünden kardeşi hoşlanmışa benziyordu ki adama bakarak gülümsüyordu. Onun elini iyice kavrayıp içeriye girdi.Büyük bir kitapçıydı girdikleri yer. Buraya pek sık gelmezlerdi ikisi de. İçeriye girip birkaç adım atınca kardeşine döndü Pamela:

-Evet bi'tanem. Alman gereken kitap mı var ?

Kardeşinin yüzü ekşimişti birazcık.anlaşılan alması gereken değil almak istediği birkaç kitap vardı. Bunu dile getirince de çok memnun olmuştu Pamela..

-Şeyy… aslında almam gereken değil bu kelime yanlış olur.. Almak istediğim ablacım …

Dedi. Kızarmıştı sanki birazcık yüzü. Yerdeki taşları sayıyorcasına yere bakıyordu suratı.Kırmızı cüppesini de henüz kapamıştı. Pamela kardeşini bu halde görünce üzülmemesi gerektiğini dile getirdi.

-Kaldır kafanı bitanem… hangi kitabı almak istersen alırız. Hadi bakalım nerden başlasak ki..

Çok sevinen kardeşi bir anda sağ tarafı işaret etti. Birlikte o tarafa adım atmaya başladılar… Kardeşi birkaç kitabı gözden geçirirken Pamela’da kendine göre kitaplara bakındı. Baktığı kitaplar genelde iksir kitapları ya da kara büyüler kitaplarıydı. Kabı özenle yazılmış bir kitap gördü. Kapağı çok dikkatini çekti bir anda. Bakışlarını kitaba yöneltti. Kapakta bir resim vardı. Anormal bir resim. İnsana benzer bir canlı yada yaratıktı. Genelde Pamela kapak resimlerinden bu kadar etkilenmezdi fakat bu dikkatini çekmişti. Ellerini hemen kitaba uzattı. Garip tüylerden oluşmuştu kitap. İlginç bir renkteydi aynı zamanda . Kardeşine bir göz atıp tekrar kitaba döndü. İçeriğini anlayabilmek için kitabın arkasını çevirdi. Arkada bulunan yazılar küçük olduğunda kafasını birazcık yakınlaştırmak zorunda kaldı. Kitabın arkasında şöyle diyordu…
Alyssa R'ose
Sihirli Hayvanevi
Sihirli Hayvanevi
Alyssa R'ose

Rp Partneri : Aranıyor...
Asa : Karamsar Prenses
Kan Durumu : Safkan
Patronus : Basilisk
Hayvanınız : Kedi

Simyacı İle Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Simyacı İle Tanışma   Simyacı İle Tanışma EmptyPtsi Ocak 05, 2009 11:10 pm

Ünlü simyacılar…

Simyacılar nedir? Amaçları nedir ? Bu kitabın sayfalarını aralayın.. Eminim ki dikkatinizi çekecektir… Simyacılar hakkında ne biliyorsunuz ? Yoksa hiç duymadınız mı ?

Yazılan yazılar Pamela’ nın dikkatini çekmişti. İlk sayfayı açarken yanına yaklaşan birinin olduğunu fark etti. Kafasını çevirdiğinde bu kişinin kapıdan geçerken gördüğü anormal giyinimli adam olduğunu anladı. Biraz ürktü ama belli etmemeye gayret gösterdi. Fakat adamın gittikçe yaklaştığını hatta ondan bir adım bile kadar uzak olmadığını görünce korkmamak ne mümkündü. Yaklaşık 1 dk sonunda adam Pamela’ya ağzını açtı:

-Hmm… sınırım simyacıları seviyorsunuz yanılıyor muyum ?

Ürktüğü adam onunla arkadaşıymış gibi konuşunca garipsedi Pamela. Hemen çok uzakta olmayan kardeşini yanına aldı. Ve karşısında anormal görünümlü adama döndü:

-Tanımadığınız kişilerle konuşmaktan pek bir hoşnutsunuz bakıyorum da …

Dedi.adam Hala gülüyordu.Fakat Pamela’nın suratı adamla pek uyuşmuyordu. Hatta adamın güldüğünü görünce pek bir sinirlendi. Bu sırada hala elindeki kitabın kapağının ne anlatmak istediğini düşünüyordu. O sırada anormal adam tekrar konuşmaya başladı:

-Evet tanımıyorum… Ama sizle ve bu küçük Hanımefendiyle tanışabiliriz herhalde… Adım Dany bir gezginim.bu arada tanışmak ve sohbet için daha uygun bir ortama ne dersiniz ?

Anormal adamın fazla yakınlığından çok sıkılmıştı Pamela adama tam cevap vermek üzeriydi ki kardeşi bir anda “ Olur dışarı da ki bir banka ne dersiniz ? “ dedi. Pamela’nın ağzı kardeşinin konuşması karşısında bir karış açık kalmıştı. Fakat adam pek bir hoşlanmıştı bu durumdan. Pamela’yı dinlemeden onları banka sürüklercesine “ Buyurun o zaman” dedi. Kapıyı göstererek. Pamela elindeki kitabı yerine bırakarak zorunlu bir şekilde kapıya yöneldi. Bu sırada kardeşi gülüyordu fakat Pamela’nın gülümsemediğini anlamamıştı anlaşılan. dışarıya çıktılar. İlk gördükleri mavi bank’a oturdular. Kardeşi ortalarında olmak üzere adam sağa Pamela sola oturdu.sonra adam baktı ki Pamela hiç konuşmayacak başladı konuşmaya :

-Tekrar belirteyim adım Dany. Bir gezginim. Gezmekte ki amacım ise bir simyacı olmak. Bilmem bilir misiniz simyacı ne demek …Ama büyük bir ihtimal veriyorum ki o kadar cahil gözükmüyorsunuz. Çok bilinçli iki birey olmalısınız. Sizinle konuşma amacım ise..

Dany susmuştu sanki konuşma amacını bulamamıştı. Yada söyleyememişti.bu arada Pamela simyacı yada simya kelimesinin anlamını bilmiyordu ama cahil gözükmemek için adama:

-Simyacının anlamını elbette biliyorum. Ayrıca benimle tanışma amacını da anlayabilmiş değilim. Her neyse artık tanışmış bulunuyoruz… adım Pamela buda kardeşim Lizzie. İkimizde birer kitap kurdu olarak burada bulunuyoruz. Londra’da oturuyoruz. Gezmeyi severiz ama senin gibi değil yani tatil yapmayı genelde… Gelecek postasında çalışanım… Bu yüzden fazla kitap okurum ve buraya sık sık gelirim…

Pamela bile söylediği yalanları nasıl toplayacağını düşünüyordu. Ama söylediği yalanlar karşısında adam pek bir mutluydu. Hala simyanın ne olduğunu kara kara düşünürken şimdi bide nasıl yalanlarımı toplasam diye düşünüyordu… Bu arada Lizzie ortaya atladı birden:

-Artık kitapçıya girebilir miyim. Hatırlarsan kitap almadan çıktık abla alalım sonra gideceğimiz diğer yeri seçer oraya hep beraber gideriz!!

“ Hep beraber mi ? “ yüzü buruşmuştu bu kelime karşısında. “ herhalde benim gelmem sorun olmaz dimi ? “ dedi Dany’nin sesi. Pamela kardeşinin isteği üzerine zorla “ Elbette olmaz gelebilirsin” dedi fakat sesinden ne kadar istemediği açıktı…

Hep beraber yeniden kitapçıya girdiler . Pamela simyacının anlamını öğrenmek üzere hemen sözlüklerin bulunduğu tarafa doğru ilerledi. Dany ve Lizzie ‘e de “Şurada bir kitap gördüm siz gidin bakıp hemen geliyorum “ dedi. O tarafa doğru ilerledi. Çok hızlı davranarak eline bir ansiklopedi aldı. Hemen “ s “ harfini buldu . sözlük kullanmakta pek iyi değildi Pamela… sayfaları karıştırırken sonunda gördü kocaman harflerle yazılmış bir “ simyacı” kelimesi. Hemen altına göz dikti okumaya koyuldu. Ansiklopedi şöyle diyordu…

*SİMYA*

Simya, Alşimi on ikinci asırdan itibaren Batıda, basit metalleri altına çevirmek, evrensel şifa ve ölümsüzlük iksiri gibi ortaçağı arayışlar olarak gözükmektedir…

Açıklamadan hemen anlayan pamela ansiklopediyi kapattı. Sonra hızlı ve düşünceli adımlarıyla kardeşinin yanına ilerledi…Onların yanına geldiğinde Dany ve lizzie kahkahalara boğuluyorlardı. Pamela biraz afallamış olsa da belli etmemeye özen gösterdi. Her ne kadar başarabildiyse artık . ” Eee… Pamela nereye gittin ? bu arada kardeşin kitaplarını seçti almıyor muyuz artık çıksak iyi olacak ?” dedi Dany’nin ince ve tatlı sesi. Pamela saatine baktığında yaklaşık 1 saattir kitapçıda olduklarını fark etti. Hemen kardeşinin elindeki kitapları da alarak kasaya yöneldi.kitapları kasiyere verdi ve ne kadar olduğunu sordu. Bu sırada kardeşinin Dany’e olan yaklaşması dikkatini çekmişti. Ama bunu Dany’nin yanında soramazdı onun için eve gitmeyi beklemek zorunda kaldı .

Düşünceleri ile boğuşurken kasada buluna kadının kaba sesi duyuldu “ 32 galleon efendim “ cüppesinin içinde bulunan kırışmış paraları çıkardı Pamela . büyük bir cesaret ile kasiyere verdi. Poşetlerini de alarak dükkandan ayrıldılar.

Fakat Pamela’nın aklı hala alamadığı kitapta idi. Bir yolunu bulup içeriye girmeye karar verdi. Bu sırada adımları onları kitapçıdan gittikçe uzaklaştırıyordu. Sonunda pamela yanındakilere dönüp “aaa kitapçıda çantamı unuttum benim hemen gidip almam gerekiyor siz bur da bekleyin ben hemen gelirim … “ dedi. Ve stresli numarasını sürdürerek hızlı adımları ile tekrar kitapçıya gitti. Kapıyı büyük bir zorlukla itti. Hemen alt katta bulunan tahta merdivenlerden indi. Kitabın bulunduğu yere gözlerini yöneltti. Fakat kitap orda yoktu. Tezgahı birbirine kattı ama kitabı bulamadı… Hemen bir görevli aradı. Sağda kırmızı şapkalı bir adamın koluna yapıştı “ Simyacı adlı bir kitap vardı nerede biliyor musunuz” dedi. Telaşla sesi titriyordu. Adam şaşırmış bir biçimde “ yaklaşık 1 saat önce bir adam aldı hanımefendi “ dedi. Pamela “ nasıl olur ben zaten 1 saat kadar önce kitaba baktım” dedi. Adam bilmediğini ispatlamak üzere kafasını salladı. Pamela kafasını öne eğdi ve tekrar yolarla düştü.

Artık yavaş yürüyordu. Suratından da düşen bin parçaydı. Kardeşi ve Dany’nin yanına vardığında ilk soruları “ Sana ne oldu “ dedi. Sonra Dany “ yoksa çantanı mı almışlar “ dedi . Pamela’da onların telaşını indirmek istercesine güldü sonra “ hiç yalnızca şeyy… hiçbir şey olmadı hadi gidelim şimdi nereye gidiyoruz ?” diye sordu. Dany hala meraklı bakışlarını sürdürüyordu ama Lizzie çoktan bırakmıştı olayı bağırarak “ Ben gezmekten yoruldum onun için domuz kafasına gidelim benim canım ateşviskisi çekti “ dedi. Pamela önce surat buruştursa da sonradan o istediği için kabul etti. Hemen Hongsmeade’ye cisimlendiler. Aslında yapamayacağı için çok korktu hem de Dany’nin yanında yapamayacağı için çok korktu. Cisimlenince Dany’nin cebinden kırmızı kaplı birşey düştü. Pamela’da gözlerini o şeye dikti. Dany saklamak istercesine hemen alıp cüppesine soktu . fakat Pamela rahat durmadı hemen meraklı bakışlarını Dany’e çevirdi “ Oda ne ne var onda ne saklıyorsun “ dedi ve elini cüppesine soktu . elindeki bir kitaptı buna çabuk karar verdi.Paketi açtığında ise kitapçıda beğendiği Simyacı adlı kitap olduğunu fark etti.

Simyacı İle Tanışma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yani Bir Tanışma 2
» Yeni Bir Tanışma